Prawo i Sprawiedliwość - KOMITET SANOK

Obwodnica Sanoka będzie oddana w styczniu

Drogi są już gotowe, pozostało jedynie złożenie wniosku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na ich użytkowanie.

– Aktualnie trwają prace wykończeniowe związane z humusowaniem skarp i terenów zielonych, sadzeniem drzew, krzewów i pnączy – tłumaczy Marcin Prejznar, kierownik budowy. – Testowany jest także system zarządzania ruchem. Myślę, że w połowie stycznia 2020 roku drogi będą już otwarte.

Obwodnica Sanoka jest kluczową inwestycją, na którą mieszkańcy powiatu sanockiego bardzo długo czekali. Pomoże ona nie tylko rozładować korki w mieście, ale usprawni także dojazd w Bieszczady.

Jest duża szansa, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Sanoku powstanie druga część obwodnicy na odcinku od ronda przed Zagórzem w stronę Przemyśla. 4 grudnia br. Stanisław Chęć, starosta sanocki, złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie o uwzględnienie budowy obwodnicy w Strategii Rozwoju Województwa, Podkarpackie 2030. Na temat nowych dróg starosta rozmawiał również osobiście z Andrzejem Adamczykiem, ministrem infrastruktury. Starania nie poszły na marne. Jak twierdzi poseł Piotr Uruski, Regionalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie zgłosiła już inwestycję do rządowego programu budowy stu obwodnic. Teraz pozostaje tylko czekać, czy projekt otrzyma akceptację.

PIS * Prawo i Sprawiedliwość * Sanok * Podkarpacie * Zarząd Miejski * Zarząd Powiatowy